Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Koncerty Maryjne z Różą

Gdzie?
Koncerty Maryjne z Różą

W 20 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Bydgoszczy i Koronacji wizerunku Matki Bożej Pięknej Miłości,w roku Peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i Matki Bożej Pięknej Miłości.
Koncerty odbywają się w trakcie Mszy Świętej w godzinach 18.00 -18.30 i po Mszy Świętej o godzinie 18.30 oraz w świątyniach regionu i kraju
Patronat Honorowy:
Narodowe Centrum Kultury w Warszawie
Ruch Stowarzyszeń Regionalnych Rzeczpospolitej Polskiej ks. bp Jan Tyrawa, ordynariusz Diecezji Bydgoskiej
Chór Mieszany DZWON przy Domu Kultury „Orion” Bydgoskiej Spółdzielni Mieszkaniowej powstał w 1923 roku i w ubr. obchodził 95-lecie. Dyrygentem jest Agnieszka-Jędrzejewska - Stachura, prezesem - Edward Filipiak. Organizuje rocznie blisko 20 koncertów zarówno z repertuarem kościelnym jak i świeckim. W ostatnim Konkursie o Puchar Marszałka woj. Kujawsko-Pomorskiego zajął II miejsce. W programie koncertu w dniu 26 maja: „Anioł Pański” - adaptacja melodii i tekstu - Krawc, opracowanie St.Maza, „Zdrowaś bądź Maryja” - opr. H.M.Górecki, „Ave Maryja” (Śliczna Pani) - opr. Agnieszka Jędrzejewska -Stachura, „Signore delle cime” - opr. G.De Marzi, „Bogarodzica” - muz. Żukowski, opr. - Pędrasik, „Modlitwa w kościółku” - St. Moniuszko (z opery „Halka” St. Moniuszki).


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand