Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Eko Dzień Dziecka

Gdzie?
Eko Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w stylu eko
Na wszystkie małe i większe dzieci, które przybędą 3 czerwca do Centrum Handlowego Auchan Bydgoszcz czeka solidna dawka wiedzy o tym, jak lepiej dbać o środowisko naturalne. W programie liczne animacje i warsztaty kreatywne, plastyczne oraz edukacyjne!
Warsztaty „Ekologiczny Dzień Dziecka” i akcja „EKOodpowiedzialni” w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz to wspaniała okazja nie tylko do wspólnej zabawy w rodzinnym gronie, lecz również do uczenia się dobrych, ekologicznych nawyków.
Podczas radosnego świętowania goście dowiedzą się, jak lepiej troszczyć się o potrzeby naszej planety. Wśród roślin i leśnych dekoracji najmłodsi i ich rodzice będą mogli się przekonać, że codzienne czynności, takie jak segregowanie śmieci oraz odpowiedzialne korzystanie z wody i energii elektrycznej pozytywnie wpływają na środowisko.
Na odwiedzających leśne stanowisko „EKOodpowiedzialnych” czekają warsztaty plastyczne, edukacyjne kolorowanki, krzyżówki czy rebusy. Dzieci będą mogły również własnoręcznie ozdobić torby na zakupy czy zagrać w edukacyjną ekologiczną grę planszową XXL. Dodatkowo każdy, kto odwiedzi leśne stoisko, otrzyma sadzonkę drzewka, którą będzie mógł potem zasadzić w przydomowym ogrodzie lub na balkonie.
Maluchy wraz z rodzicami wezmą również udział w „Ekologicznym Dniu Dziecka”, w trakcie którego odbędą się warsztaty recyklingowe, warsztaty tworzenia ekokostiumów i zajęcia plastyczne. Podczas wspólnej zabawy najmłodsi wykonają m.in. zabawki z tektury, pianek i opakowań oraz ubrania z kartonu, papieru i worków jutowych. Nie zabraknie również malowania buziek w bajkowe motywy.
Akcja „EKOodpowiedzialni” i warsztaty „Ekologiczny Dzień Dziecka” odbędą się w sobotę 3 czerwca w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz przy ulicy przy ulicy Rejewskiego 3 w Bydgoszczy. Akcja „EKOodpowiedzialni” będzie trwała w godzinach 11.00 - 17.00, a „Ekologiczny Dzień Dziecka” – od 10.00 do 16.00. Szczegóły na stronie www.auchanbydgoszcz.pl.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand