Przejdź do treści

DF2023: Rytmy świata w Ostromecku

Gdzie?
DF2023: Rytmy świata w Ostromecku

Informacje od Organizatora:
DF2023: Rytmy świata w Ostromecku – finałowy koncert DRUMS FUSION
Ostatni dzień Festiwalu oddajemy brzmieniom Ameryki Południowej, na które zapraszamy do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku. Usłyszymy dźwięki flamenco, fado oraz tango. Gwiazdą wydarzenia jest Maria Cangiano, pochodząca z Buenos Aires wokalistka i interpretatorka twórczości Astora Piazzoli.
Od godziny 12:00 odbywać się będą warsztaty: rytmu prowadzone przez Borję Soto, który traktuje rytm nie tylko jako element muzyczny, ale także jako możliwość kontaktu ze swoim ciałem i terapeutycznej ekspresji; warsztaty śpiewu prowadzone przez Dorotę Dzięcioł dające możliwość otwarcia na dźwięk, frazę muzyczną i autoekspersję; warsztaty taneczno-ruchowe (Maria Cangiano), podczas których poznać będzie można możliwości traktowania ciała jako instrumentu perkusyjnego.
Jacek Kwaśniak poprowadzi także warsztaty z budowania instrumentów perkusyjnych z recyklingu. Wystąpi także Dziecięca Orkiestra Recyklingowa.
Flamenco puro/ flamenco hoy to projekt będący połączeniem muzyki oraz widowiska artystycznego. Ideą koncertu jest prezentacja flamenco w jego tradycyjnej formie opartej na cante (śpiewie), baile (tańcu) i toque (grze). Tradycyjne flamenco to muzyczny dialog artystów, zabawa rytmem, podążanie za linią melodyczną śpiewu, a wszystko to naładowane dużą dawką emocji, które są kwintesencją tej formy wyrazu. Dzięki nieustannemu przepływowi całej gamy emocji, linia dzieląca scenę i widownię znika, a magiczne porozumienie płynące z desek scenicznych ku publiczności, przypisywane jest czasem duchowi flamenco zwanego „el duende.”
Orkiestra Cajonowa – Cajon Ensemble, czyli sześcioosobowy zespół profesjonalnych perkusistów grających na CAJONACH wykona specjalnie przygotowane aranżacje utworów w klimacie flamenco i fado. Skład zespołu to wielopokoleniowa mieszanka wykonawców pod wodzą artystyczną prof. Piotra Biskupskiego.
Gwiazdą wieczoru będzie Maria Cangiano – urodzona w Argentynie wokalistka, kompozytorka i pedagożka, która zgłębia latynoamerykańską muzykę popularną i eksperymentuje ze swoim głosem, włączając do niego elementy jazzu, klasyki i innych form muzyki świata. Jest jedną z najznamienitszych interpretatorek twórczości Astora Piazzoli. W składzie zespołu wystąpi Maga Falcoff – pochodząca z Buenos Aires perkusistka, instrumentalista i śpiewaczka.
Cena za stolik: 50 zł 
12:00 – 16:00 PIKNIK dla rodzin (warsztaty muzyczne i taneczne z udziałem m.in.: Jacka Kwaśniaka, Doroty Dzięcioł, Marii Cangiano, dziedzictwo kulinarne na bazie lokalnych produktów)  
16.00 – 17.00 FLAMENCO PURO (koncert/widowisko artystyczne) 
17.00 – 18.00 ORKIESTRA CAJONOWA (koncert) 
18.00 – 19.30 MARIA CANGIANO (koncert) 
Koncert biletowany – 50 zł


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

beWir verwenden Cookies, um die Nutzung unserer Dienste zu erleichtern. Wenn Sie keine Cookies auf Ihrer Festplatte haben möchten, ändern Sie die Einstellungen Ihres Browsers.

Ich verstehe