Przejdź do treści

Bydgoszcz z kajaka - Stary i Nowy Kanał Bydgoski

Bydgoszcz z kajaka - Stary i Nowy Kanał Bydgoski

Bydgoszcz to miasto wody. Przepływa przez nią nie tylko rzeka Brda czy Wisła ale i Kanał Bydgoski. Na zwiedzanie tego ostatniego z poziomu kajaka zapraszamy już w ostatnią sobotę lipca(28.07).
Swoją podróż prowadzoną przez najstarszą drogę wodną w Polsce zaczniemy przy marinie mieszczącej się na tyłach Klubu Sportowego Gwiazda. Z tego miejsca rozpoczniemy krótki spacer, dzięki któremu poznamy historię i urok Starego Kanału Bydgoskiego. Po powrocie do mariny wsiądziemy w kajaki i ruszymy w naszą małą podróż. Po drodze mamy do pokonania odnogę Nowego Kanału czyli śluzę Czyżkówko i remontowaną śluzę Okole. Po opuszczeniu gościnnych wód Nowego Kanału wpłyniemy na rzekę Brdę skąd dopłyniemy do HSW Łuczniczka. Po drodze poznawać będziemy historię mijanych miejsc.
Zapisy:
Na spływ obowiązują zapisy mailowe. Aby zapewnić sobie miejsce należy wysłać wiadomość na adres obywateldziala@gmail.com. Jedna osoba może zarezerwować max. 2 miejsca. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Opłaty:
Spływ jest darmowy natomiast mogą pojawić się dodatkowe opłaty jeśli uda nam się ześluzować na śluzie miejskiej (ok. 5 zł od kajaka).
Wiek uczestników:
Osoby poniżej 18 roku życia mogą brać udział wyłącznie pod opieką dorosłych.
Finał:
Kończymy ok. g. 14.00 w okolicy HSW Łuczniczka
Zadania współfinansowane ze środków Miasta Bydgoszcz.


____________________
Kalendarz wydarzeń
    odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

beWir verwenden Cookies, um die Nutzung unserer Dienste zu erleichtern. Wenn Sie keine Cookies auf Ihrer Festplatte haben möchten, ändern Sie die Einstellungen Ihres Browsers.

Ich verstehe