Przejdź do treści

Magdalena Durda-Dmitruk: Artystki polskie w Paryżu XX-XXI w.

Gdzie?
Magdalena Durda-Dmitruk: Artystki polskie w Paryżu XX-XXI w.

Magdalena Durda-Dmitruk: "Artystki polskie w Paryżu XX-XXI w." wykład
Wątek polskich artystek tworzących na emigracji w Paryżu był niejednokrotnie poddawany głębszej refleksji w odniesieniu do belle epoque (przełomu XIX i XX w.) oraz dwudziestolecia międzywojennego w rozważaniach na temat różnych zjawisk, np. emancypacji, wystaw światowych, kolonii artystycznych (m.in. École de Paris). Natomiast w odniesieniu do działalności współcześnie tworzących w Paryżu artystek opracowań jest niewiele. Wykład ma na celu przybliżenie kontekstu twórczości artystek osiadłych w Paryżu od początku XX w. po te tworzące we Francji obecnie. Od m.in. Meli Muter, Olgi Boznańskiej, Alicji Halickiej, Sary Lipskiej, po twórczynie, które udały się do Francji w latach 60., 70. czy 80. XX w. jak Gabriela Morawetz, Małgorzata Paszko, Aliska Lahusen, Joanna Flatau, Kassia Knap, Ewa Kuryluk i in.
WstępWolny
Magdalena Durda-Dmitruk
Dr historii sztuki, kuratorka i organizatorka przedsięwzięć popularyzujących sztukę współczesną i fotografię (m.in. Warszawski Festiwal Fotografii Artystycznej). Wykładowca zagadnień sztuki współczesnej w Kolegium Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie.


______________________
Kalendarz wydarzeń
  odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS).  
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl  
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

beWir verwenden Cookies, um die Nutzung unserer Dienste zu erleichtern. Wenn Sie keine Cookies auf Ihrer Festplatte haben möchten, ändern Sie die Einstellungen Ihres Browsers.

Ich verstehe